Z wizytą na Chabrowej: Mieszkańcy mają prawo się denerwować
Odwiedziliśmy ulicę Chabrową, którą decyzją dziewięciu radnych została wykreślona ze zmian budżetowych i tym samym przynajmniej na razie straciła możliwość przebudowy. Czy słusznie?

Chabrowa spełniała wymogi formalne dotyczące dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na ten cel można było pozyskać ponad 60 procent dofinansowania kosztów przebudowy. Można bo możliwość tą we wrześniowym głosowaniu odrzucono.

Przypomnijmy kontrowersje wzbudził jeden z punktów dotyczących zwiększenia wydatków


w planach inwestycyjnych. Oprócz budowy chodnika w miejscowości Głębokie, przebudowy dróg dojazdowych wraz z placami na Osiedlu Zagople oraz budowy zbiornika bezodpływowego w Kobylnicy samorządowcy mieli zagłosować nad zwiększeniem wydatków przy przebudowie ulicy Chabrowej w Grodztwie na aktualizację dokumentacji. Mieli, bo wydatek ten odrzucili. 


Aktualizacja była konieczna by móc korzystać z dofinansowania w wysokości  ponad 60 procent z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.Tak jest przynajmniej na razie bowiem na spotkaniu z mieszkańcami padły deklaracje dalszych rozmów i ustaleń w tej sprawie.


Tymczasem postanowiliśmy odwiedzić jak wygląda dziś ulica Chabrowa. Jej widok uwieczniliśmy na zdjęciach.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. A gdzie kanalizacja na orlej oświetlenie droga gdzie autobus dla dzieci do szkoły w dupie macie nas podatki za grunty to brać potraficie i zygac sie chce co wy robicie ale ulica cicha i inne kostka kanalizacja jest chore wasze programy ale co sie dziwić to tylko pis!!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń