W kruszwickim Caritasie ruszyły nowe projekty

22 września w Domu Aniołów Stróżów Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kruszwicy zorganizowana została konferencja prasowa dotycząca  nowych projektów społecznych. W placówce realizowany jest program z dotacji "Nie dzieląc...a łącząc".

 

 

 

Dotacja dotycząca integracji społecznej osób wykluczonych, którą otrzymała kruszwicka placówka została przyznana przez Caritas Polska. O niej opowiedzieli lider projektu Hanna Olubińska oraz kierownik DAS Piotr Olubiński.

Adresatem realizowanego programu są osoby starsze w wieku 60+ nieaktywni zawodowo z terenu gminy Kruszwica oraz dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia w  Caritas. 

W projekcie biorą udział osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Jego celem jest wspieranie i propagowanie idei aktywnego społecznie życia seniorów, dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, propagowanie integracji i solidarności międzyludzkiej poprzez aktywność tych osób we współpracy z młodzieżą. Zajęcia realizowane są w Kruszwicy, Gnieźnie oraz Inowrocławiu.

W okresie od września 2016 do czerwca 2017 w klubie Seniora Domu Aniołów Stróżów odbędą się zajęcia w ramach bloków aktywacji fizycznej (basen, sala gimnastyczna, wycieczki do pobliskich miejscowości, zajęcia z zakresu nordic-walking, gry planszowe itp) i aktywacji społecznej (zajęcia taneczne, zumba, zajęcia teatralne). Zajęcia te prowadzić będą profesjonaliści mający doświadczeniem w swych dziedzinach. Efekty tych prac zobaczymy w grudniu podczas mikołajkowych zabaw, w kwietniu 2017 z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca i Konkursu Poezji Religijnej oraz Festynu Rodzinnego w DAS.

W bloku "kulturalne popołudnia" przewidziano wyjścia do kina, teatru, na koncerty, przedstawienia i imprezy sportowe. W maju 2017 na zakończenie projektu grupa 80 uczestników z trzech klubów wyjedzie o Torunia na wycieczkę. W trakcie pobytu będzie okazja do wymiany doświadczeń.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz