W Chełmcach obchodzili urodziny marchewki
W oddziale przedszkolnym w Chełmcach obchodzono pomarańczowy dzień czyli urodziny marchewki. Zajęcia podkreśliły wagę zdrowego odżywiania.-O zdrowym odżywianiu mówiliśmy na zajęciach już wielokrotnie. Wtedy, gdy bohaterami były warzywa i wiele z nich zjadaliśmy wówczas na surowo ( bo to najzdrowiej). Próbowaliśmy wszystkie warzywa ( no te, które można jeść na surowo), nawet czosnek. Piliśmy, z apetytem przygotowany przez naszą panią syrop cebulowy. Potem, gdy owoce występowały w roli głównej, to już było super! Sami zrobiliśmy sałatkę owocową. Pychota!-informuje placówka.

Podczas kolejnych zajęć bohaterką oddziału przedszkolnego stała się marchewka. Wszystkie działania  poświęcone zostały właśnie jej.


-Najzdrowsza marchewka jest surowa, dlatego taką właśnie jedliśmy w postaci lizaków i w towarzystwie pomarańczowej mandarynki w szaszłykach. Smakowała wybornie. Szaszłyki sami układaliśmy wg podanego przez panią rytmu, każda grupa inaczej. Wcale nie było trudno. Jak na urodziny przystało były w tym dniu liczne zabawy z marchewką w roli głównej oczywiście-dodaje
placówka.

Marchewkowe torciki, ciastka oraz pomarańczowe słodycze przygotowały panie Marta Bentkowska, Karolina Fyda, Paulina Woźniak oraz Małgorzata Zawicka.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz