Teatr Wielki-Opera Narodowa: Już 3 listopada spektakl "Goplana"
Teatr Wielki-Opera Narodowa poinformował o premierze spektaklu "Goplana". Sztukę będzie można obejrzeć 3 listopada o godzinie 19:00.
"Goplana" na scenę Teatru Wielkiego wraca po niemal siedemdziesięcioletniej nieobecności. Operę Władysława Żeleńskiego w reżyserii Janusza Wiśniewskiego będzie miała  okazję zobaczyć nie tylko warszawska publiczność. Już 3 listopada odbędzie się transmisja ze spektaklu,  którą będzie można obejrzeć nieodpłatnie na platformie TW-ON (http://vod.teatrwielki.pl/) oraz na The Opera Platform.

-W przesyconej polskością muzyce Władysława Żeleńskiego – ojca Tadeusza Boya-Żeleńskiego - usłyszymy rytmy polskich tańców narodowych: kujawiaka, oberka, mazurka. Orkiestrę poprowadzi Grzegorz Nowak, dyrygent o międzynarodowej sławie, wysoko ceniony za interpretacje muzyki polskiej. Słowiańskość opery wynika też z libretta: to baśń rozgrywająca się w świecie ludowych podań i legend, łącząca świat fantastyczny z rzeczywistym, opowieść osnuta wokół motywów zbrodni, winy i żądzy władzy. O tym, czy tragedia miłosna rodem z romantyzmu zyska dzisiaj na aktualności, zadecyduje wyobraźnia reżyserska Janusza Wiśniewskiego. Twórca – znany z inscenizacji takich oper w warszawskim Teatrze Wielkim, jak „Manekiny” i „Siedem grzechów głównych” - określany mianem „drugiego  Tadeusza Kantora” miał znaczący wpływ na rozwój teatru polskiego lat 80-czytamy na stronie wydarzenia.Zobacz zapowiedź spektaklu
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz