Świętowano Dzień Chłopaka w Szkole Podstawowej w Chełmcach

30 września w naszej szkole niejednokrotnie dało się słyszeć gromkie "Sto lat..." dobiegające z sal lekcyjnych. Z jakiej okazji? Studentom pewnie ta data kojarzy się z początkiem roku akademickiego, na dworze coraz więcej oznak jesieni, ale przede wszystkim to święto wszystkich chłopców - tych małych i dużych.

 

 Zanim nastał piątek 30 września, dziewczęta z kl. IV skrupulatnie się do tego dnia przygotowywały, odbywały w tajemnicy przed kolegami z klasy "narady" z wychowawczynią, Weroniką Dordzik i rodzicami, by zrobić chłopcom niespodziankę. I udało się.

Kiedy zabrzmiał dzwonek zwiastujący godzinę wychowawczą i chłopcy zajęli miejsca w ławkach, czekając co się wydarzy, dziewczynki postanowiły wystawić na próbę ich cierpliwość i dopiero po chwili weszły do sali, trzymając cząstki zrobionego przez siebie napisu "Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopca życzą dziewczyny z klasy IV". Następnie chłopcy wysłuchali życzeń z przymrużeniem oka, a potem otrzymali upominki - kubki z napisem "Superchłopak" i swoim imieniem oraz słodycze. To był jednak dopiero początek zabawy.

Dziewczynki przygotowały dla swych superchłopaków wiele zabaw, m. in. zagadki, konkurs tańca, szukanie ukrytego przedmiotu. Wiele emocji i uśmiechu na twarzach wzbudziła zabawa "Mumia", kiedy to podzieleni na cztery zespoły chłopcy musieli owinąć jednego kolegę z grupy w ręczniki papierowe. Każda konkurencja kończyła się wytypowaniem zwycięzcy, który otrzymał szarfę z napisem "Superchłopak" oraz koronę. Czas upłynął wszystkim niezwykle szybko, ale zapamiętamy te 45 minut jako wesołe i bardzo sympatyczne.

 

Szkoła Podstawowa w Chełmcach

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz