Spotkali się w ramach programu "Ocalić od zapomnienia"


Przedstawiciele instytucji gminnych i członkowie stowarzyszeń kruszwickich spotkali się by omówić szczegóły nowego projektu. Tym razem celem organizacji jest ratowanie świadectw przeszłości.

Projekt "Ocalić od zapomnienia" ma na celu ratowanie lokalnych zasobów historycznego dziedzictwa gminy Kruszwica. Jeżeli teraz nie zostaną one ocalone mogą zostać bezpowrotnie  utracone.

-Jeśli posiadacie państwo stare zdjęcia, pocztówki lub dokumenty związane z historią naszej gminy i chcielibyście zaprezentować je szerokiemu gronu odbiorców-przynieście je do kruszwickiej biblioteki przy ul. Rybackiej 22 w Kruszwicy-informują organizatorzy.

Z projektem związane jest również Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej gdzie dostarczone materiały za zgodą właścicieli zostaną upublicznione. Dzięki przekazanym materiałom będzie możliwe zorganizowanie m.in. wystawy na kruszwickim rynku.

Do spotkania w ramach projektu doszło wczoraj 13 października. W bibliotece o sprawach związanych z projektem debatowali przedstawiciele instytucji oraz Fundacji Modrak i Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego.

Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat projektu możesz zgłosić się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz