Sołtys Piask: Krytyka inwestycji może szkodzić mieszkańcom wsi

W przestrzeni internetowej doszło do bezpardonowych ataków anonimowych i fikcyjnych komentatorów inwestycji w Piaskach. O komentarz w tej sprawie pytamy Elżbietę Czynsz sołtysa wsi.

 

Przypomnijmy w przestrzeni internetowej pojawiły się wpisy mające na celu ośmieszenie inwestycji w miejscowości Piaski. Piszący pod fikcyjnymi nazwiskami komentatorzy zarzucają wykonawcom drogi, rzekome błędy i wypaczenia w inwestycji. 

-Zawsze jest tak, że są zwolennicy i przeciwnicy danej inwestycji czy działań. Z moich rozmów wynika, że większość mieszkańców we wsi jest jednak zadowolona z tego, co udało się zrobić. Nie ukrywam, że tego typu  wpisy w internecie być może w tej chwili szkodzą naszej wsi. Latami walczyłam o drogę w Piaskach a w tej chwili jestem po prostu zaskoczona komentarzami niezadowolenia-tłumaczy Elżbieta Czynsz.

W ramach przeprowadzonych działań inwestycyjnych wykonano chodniki, jezdnie i zjazdy do posesji. Zmodernizowano około 360 metrów drogi.

-Jest pięknie. Powtarzam to wszystkich mieszkańcom jak mantrę. Nawet jeśli są jakieś rzeczy do poprawek, to nie jest problem. Przeczytałam w tych wpisach, że odbiór odbył się po kryjomu, by mieszkańcy nie mogli widzieć inwestycji. Nie zgadzam się z tym. Tłumaczę zarówno mieszkańcom, jak i autorowi zdjęć, że odbiór drogi, a jej otwarcie to dwie różne rzeczy-dodaje sołtys.

Jak udało się nam dowiedzieć, odbiór drogi od wykonawcy nastąpił 7 października. Natomiast oficjalne otwarcie inwestycji nastąpi w przyszłą sobotę 15 października. Od dzisiaj informacja ta ma również zawisnąć w wiejskiej gablocie w Piaskach.

-Osobiście byłam podczas odbioru inwestycji by usłyszeć co można ewentualnie poprawić. W tej chwili mamy do czynienia z walką w internecie. Dziwię się, że bo nigdy takiej sytuacji nie było. Pragnęłabym aby w internecie temat drogi w Piaskach został już zakończony-podkreśla Elżbieta Czynsz.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz