Radny zwraca uwagę na los weteranówFot. Jacek Zalesiak/Facebook

Od kilku dni radny powiatu inowrocławskiego Jacek Zalesiak publikuje zdjęcia z akcji mającej na celu zwrócić uwagę na  weteranów wojennych. Wystarczy codziennie wykonywać 22 pompki przez 22 dni.


Jak informuje Jacek Zalesiak akcja ma swoje korzenie w siłach zbrojnych USA. Tylko w Stanach Zjednoczonych statystycznie każdego dnia samobójstwo popełnia 22 weteranów wojskowych.

-W Polsce statystki mówią o kilkunastu samobójstwach żołnierzy w roku.. ale statystyki obejmują tylko tych obecnie służących, więc należy przypuszczać, że jest ich o wiele więcej-pisze na swoim profilu społecznościowym Jacek Zalesiak.

Wielu z weteranów wojennych cierpi również na zespół stresu pourazowego. Dla większości zatem wojna nigdy się nie kończy.

-Nie musi tak być. Możemy im pomóc zwracając uwagę na niepokojące symptomy, służyć wsparciem, a czasami zwykłą rozmową. Co do akcji na początku było ciężko. Nie robiłem pompek od liceum.Wszystko mnie boli ale dam radę-dodaje Jacek Zalesiak, który nominacje otrzymał od radnego Rady Miejskiej w Inowrocławiu Rafała Lewandowskiego.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze: