Myśliwi zapraszają do modlitwy i świętowania z okazji Dnia św. HubertaUroczystą Mszę Świętą w intencji myśliwych poprowadzi Jego Ekscelencja Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski. W niedzielę 30 października w kościele pw. Św. Teresy od dzieciątka Jezus odbędzie się  III Hubertowska Msza Święta. Inicjatorem wydarzenia w Kruszwicy jest Marek Kościński.Wspólne świętowanie myśliwych z grodu nad Gopłem wpisało się w tradycję kruszwickich wydarzeń kulturalnych.  W ubiegłym roku 25 października brać myśliwska uczestniczyła w Gminnych Obchodach dnia Świętego Huberta. 

Podczas uroczystej Eucharystii, która zainaugurowała wspomnienie patrona myśliwych i odbywała się już drugi raz w grodzie nad Gopłem homilię wygłosił ks. Tabaczka z parafii Rechta. Obchody współorganizują cztery kruszwickie Koła Łowieckie SAMURA, KORMORAN, PIAST i NADGOPLAŃSKIE. 

Tym razem na wydarzeniu spotkamy się w niedzielę 30 października. W kościele Świętej Teresy od dzieciątka Jezus odbędzie się III Msza Święta Hubertowska. 

Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył ks. Biskup Krzysztof Wętkowski, który wygłosi okolicznościową homilię. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, by wspólnie pomodlić się w intencji członków kół łowieckich.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz