Małgorzata Kalicińska odwiedziła kruszwicką bibliotekę [VIDEO]

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy zorganizowano spotkanie z Małgorzatą Kalicińską i Vladem Millerem. Autorzy książki "Dom w Ulsan" opowiedzieli o tym jak żyje się w Korei.


Małgorzata Kalicińska jest autorką wielu książek między innymi : „Domu nad Rozlewiskiem”, „Miłości nad Rozlewiskiem”, „Zwyczajnego faceta” czy „Lilki”. Warto przypomnieć, że jej powieść „Dom nad Rozlewiskiem” została zekranizowana, a główną bohaterkę zagrała Joanna Brodzik. 
-Próbujemy pokazać Koreę Pd tak, jak ją widzieliśmy. Jak smakuje, jak się dała zapamiętać. Bez encyklopedii i wykładów z historii. Do Korei latałam  kilka lat z rzędu i mieszkałam tam pół roku w roku o różnych porach – poznałam jesienie, lata, wiosny i zimy-mówi na łamach książki jej autorka.


Spotkania autorskie ze znanymi autorami książek to cykliczne spotkania organizowane przez kruszwicką bibliotekę. Małgorzata Kalicińska opowiedziała o tym jak żyje się w Korei. 

-Może nie nazbyt głęboko weszłam w temat, ale nie miałam zamiaru pisać książki o Korei. Pomysł powstał już po powrocie mojego męża do Polski na stałe. To dość „naskórkowy” opis wrażeń, jakie dane mi było odnosić przez kilka lat bycia  w Ulsan – wielkim, portowym mieście z wycieczkami w interior i do innych miast. I przyznaję – wielgachny rozdział to niemal książka kucharska, opowieść o tym jak poznałam hansik, czyli kuchnie koreańską i jej specyfikę-przekazuje Małgorzata Kalicińska.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz