Kolejne nazwiska na liście represjonowanych. Zobacz kogo dopisało stowarzyszenie
Każda z niedziel to aktualizacja powstającej listy represjonowanych. Baza stworzona przez Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne zawiera już kilkaset nazwisk.


Lista represjonowanych kruszwiczan w czasie II wojny światowej jest ciągle aktualizowana. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń internauci proszeni są o cierpliwość. Baza aktualizowana jest w każdą niedzielę. 

-Mamy nadzieje stworzyć listę jeńców zmuszonych do prac przymusowych przez okupanta. Lista, którą nadal uzupełniamy liczy już dziesiątki nazwisk, prosimy o pomoc w jej stworzeniu-informuje 
Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne.

Projekt ma charakter otwarty. Stowarzyszenie chce gromadzić relacje, dokumenty i zdjęcia. Aktualizacja z 30 października objęła nazwiska: Andryszak Jan, Andrzejewski Mieczysław, Bugalski Tadeusz,Grzesiak Teresa z domu Klimczak, Hirth Franciszek, Jańczyk Damazy, Lech Anna z domu Malicka, Pawlak Henryk, Sobczak Leon, Sobczak Łucja, Wesołowski Bolesław, Wietrzykowska Jadwiga z domu Polińska, Wojciechowski Czesław, Adam Ruciński, Maria Rucińska z domu Stankiewicz.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz