Fundacja Modrak zaprasza na "Tydzień z Historią"

Od 24 do 31 października Fundacja Modrak zamierza przeprowadzić pierwszą edycję Tygodnia z Historią. Będą m.in. quizy, zabawy, wykłady i wystawy.

 

"Tydzień z Historią" to nowy pomysł Fundacji Modrak z Wróbli. Od 24 do 31 października organizacja przygotowała szereg atrakcji dla mieszkańców Kruszwicy i okolic. Poniżej informacje od Fundacji Modrak.

 

27 X czwartek

 

Pokaz filmu Charliego Chaplina „Gorączka złota”

 

godz. 18:00 – świetlica wiejska, Wróble

W czwartkowy wieczór będziemy mieli okazję poczuć się jak nasi pradziadkowie. Przed nami projekcja jednego z najlepszych filmów Chaplina, który zagrał tu także tytułową rolę. „Gorączka złota” wcale się nie zestarzała i bawi jak dawniej. Warto poznać to prawdziwe arcydzieło dobrego humoru. Projekcja odbywa się w budynku świetlicy wiejskiej we Wróblach (budynek dawnej szkoły podstawowej).

28 X piątek

 

Uroczyste posadzenie Dębu Pamięci por. Mariana Kępskiego

 

godz. 10:00, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej, Chełmce

Marian Kępski był postacią silnie związaną z Chełmcami. Tutaj przyszedł na świat, tutaj pełnił też funkcję nauczyciela. Zmobilizowany w 1939 r. trafił do niewoli radzieckiej, która zakończyła się dla niego śmiercią w Katyniu. Wspólnie ze szkołą i miejscową społecznością chcemy oddać mu cześć, stawiając żywy pomnik – Dąb Pamięci. Uroczystość odbędzie się na terenie przyszkolnym.

Quiz regionalny z nagrodami

Godz. 18:00 – Pizzeria SOLO, ul. Wiejska 19a, Kruszwica

Dla miłośników rywalizacji, w piątkowe popołudnie przygotowaliśmy quiz regionalny. Przed uczestnikami 5 kategorii pytań, które sprawdzą wiedzę i spostrzegawczość. Całość ma charakter humorystyczny, więc nie musicie być orłami z historii, czasem trzeba będzie po prostu rozpoznać tytuł piosenki lub miejsce ze zdjęcia. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Uwaga! Ograniczona liczba uczestników – osoby, które chcą zapisać swoją drużynę (maks. 4-osobową) prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 697802636. Zachęcamy do udziału przedstawicieli instytucji i przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, sołectw, kół gospodyń wiejskich oraz grupy nieformalne.

29 X sobota

Spotkanie z p. Kazimierzem Gustawem – ostatnim chrośnieńskim młynarzem

godz. 17:00, świetlica wiejska, Chrosno

Dumny chrośnieński wiatrak skrywa niejedną tajemnicę. Kto może znać je lepiej niż młynarz? W sobotni wieczór zapraszamy na spotkanie z człowiekiem, który jako ostatni pełnił w tym miejscu posługę młynarza. Jak wyglądał wiatrak w dniach swojej świetności? Jak wyglądało życie młynarza i mieszkańców wsi? Tego dowiemy się przy dobrej kawie i ciastkach.

Mieszkańców wsi zachęcamy do przyniesienia na spotkanie fotografii i rodzinnych pamiątek. Na miejscu będzie możliwość ich bezpłatnego zeskanowania, co uchroni je przed upływem czasu.

30 X niedziela

Wernisaż wystawy „Stare obrazki ze zwierzętami”

godz. 15:00 Hotel Sportowy, ul. Poznańska 17, Kruszwica

Niezwykle miło jest nam poinformować, że w Kruszwicy zagości prawdziwy fenomen. Wystawa „Stare obrazki ze zwierzętami” powstała na bazie niezwykłych wizerunków zwierząt, zawartych w starych książkach. To niesamowite jak dawniej wyobrażano sobie najrozmaitsze gatunki fauny. Część z nich wyda nam się zabawna, część nas przestraszy, wszystkie zadziwią. Wystawa idealna dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Stronę zwierzątek na facebooku lubi już prawie 50 tysięcy Polaków! Wielką radością jest dla nas to, że Kruszwica będzie drugim miastem w naszym kraju, które ugości zwierzątka

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz