Dzisiaj odbędą się konsultacje z mieszkańcami Chabrowej


Dzisiaj o godzinie 17:00 w salce Rady Miejskiej dojdzie do spotkania mieszkańców ulicy Chabrowej z kruszwickim samorządem. To konsekwencja ostatniego głosowania, podczas którego wspomnianą ulicę wykreślono z planów przebudowy.Decyzja radnych objęła uchwałę dotyczącą zmian budżetowych. To właśnie w niej zaznaczono zwiększenie wydatków inwestycyjnych na m.in. przebudowanie ulicy Chabrowej. Wydanie środków
na dokumentację ulicy (koszt ponad 18 tysięcy złotych) miało pozwolić na wpisanie jej do projektu i tym samym pozyskanie dofinansowania w wysokości ponad 60 procent kosztów przebudowy. Dofinansowanie zapewnić może Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

-Zgłaszam wniosek formalny o wstrzymanie zadań inwestycyjnych dotyczących ulicy Chabrowej. 
W mojej ocenie inwestycje, które do tej pory zrealizowano na Ukośnej i Kwiatowej satysfakcjonują
naszych mieszkańców. W innych miejscach mieszkańcy mogą tylko marzyć o takich inwestycjach.
Nie można patrzyć tylko w jedną stronę miasta. Środki, które są przeznaczone, proponuje wpisać
do rezerw. Radni powinni zdecydować, które inwestycje powinno się przywrócić pod dyskusję
pozostałych zainteresowanych. Proponuje wyłączyć z uchwały punkt dotyczący Chabrowej- zaproponował podczas wrześniowej sesji radny Adam Molenda.

Ostatecznie nad wnioskiem formalnym o odrzucenie przebudowy Chabrowej z projektu zmian budżetowych zagłosowało dziewięciu radnych. Wniosek Adama Molendy poparła Ilona Dybicz, Teresa Tenerowicz, Grzegorz Stanny, Bartłomiej Dzwoniarkiewicz, Piotr Pułkownik, Artur Grobelski, Jarosław Kowalski oraz Stefan Lewandowski.

-Wielokrotnie na naszych spotkaniach wyjaśnialiśmy, że zadań do wykonania jest bardzo wiele. Zawsze szukamy źródeł dofinansowania. Do zrobienia jest choćby ulica Słoneczna, Wiejska, Spokojna czy Mickiewicza razem z kanalizacją. Są to jednak ulice miejskie. Tutaj dofinansowanie z PROW jest niemożliwe. Dlatego zaproponowaliśmy ulicę Chabrową. Jeśli tę część przeniesiemy do rezerw, to stracimy dofinansowanie. Musimy mieć tę świadomość, z czego rezygnujemy- tłumaczył we wrześniu burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Do spotkania mieszkańców Chabrowej z radnymi ma dojść dzisiaj o godzinie 17:00. Konsultacje poprzedzić ma spotkanie radnych o godzinie 16:00.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz