Chełmce: Języki otwierają drzwi

W Szkole Podstawowej w Chełmcach świętowano Europejski Dzień Języków Obcych. W związku z tą okazją w placówce zorganizowano przedstawienie, które organizatorką była nauczycielka j. angielskiego Monika Zawadzka.

 

 

-Już Johann Wolfgang von Goethe był świadom, że – „Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”. Podążając za tą myślą Nasi uczniowie przedstawili scenkę w pizzerii, zaprezentowali swoje zdolności przedstawiając zabawną lekcję nauki poprawnej wymowy oraz liczenia. Uczniowie klas IV, V i VI przygotowali również krótkie wierszyki, nie tylko w języku angielskim ale również w języku niemieckim i ukraińskim-informuje Monika Zawadzka.

Równie atrakcyjnie było w II części przedstawienia z serii „ czy wiecie, że....” . Przedstawione wówczas zostały ciekawostki z Rosji. 

-Dwie uczennice mogły się również pochwalić swoimi zdolnościami wokalnymi, śpiewając piosenkę Michała Szpaka w języku angielskim oraz kołysankę w języku hiszpańskim. Na zakończenie przedstawienia uczniowie mogli obejrzeć wystawę z pamiątek zgromadzonych przez uczniów i nauczycieli-dodaje rozmówca.

Zdaniem organizatorów znajomość języków pomaga ludziom podróżować i nawiązywać przyjaźnie.  Poprzez rozumienie języka innych ludzi, można lepiej docenić ich samych i kulturę.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz