Będą zarzuty dla handlującego podrabianą odzieżą


Policjanci z Kruszwicy kompletują materiał dowody i przygotowują zarzuty dla 38-letniego
mężczyzny. Będzie musiał odpowiadać z ustawy o prawie własności przemysłowej. Handlował bowiem odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi.
Blisko dwa tygodnie temu (15.10) działania na terenie miejskiego targowiska w Kruszwicy przeprowadzili inowrocławscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji. Kontrolowali legalność sprzedawanej odzieży. Na jednym ze stoisk ujawnili odzież i obuwie, które opatrzone było podrobionymi znakami towarowymi dwóch sportowych firm. 

Mundurowi zabezpieczyli wówczas 204 sztuki nielegalnego towaru. W ramach prowadzonego postępowania, policjanci uzyskali właśnie wnioski od poszkodowanych firm o ściganie nieuczciwego handlarza. Na tej podstawie 38 letni mężczyzna, który oferował do sprzedaży towar usłyszy wkrótce zarzut z ustawy o prawie własności przemysłowej.

-Mówi o tym art. 305.1.: Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2-informuje asp. szt. Izabella Drobniecka.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz