Znalazł się śmiałek, który spędzi noc w nawiedzonym domu!

W przestrzeni internetowej pojawiły się informacje na temat jednego z mieszkańców Kruszwicy, który spędzi noc na posesji  przy ul. Ziemowita. Miejska legenda głosi, że dom jest nawiedzony.

 

O swoim planowanym pobycie na terenie "nawiedzonego" domu mieszkaniec poinformował na swoim profilu na facebooku. Oświadczył również, że jego pobyt na posesji jest legalny i uzgodniony z właścicielem.

-Posiadam klucze do owej posesji, budynków oraz pozwolenie właściciela na przebywanie tam. Dziś mam zamiar sprawdzić to do czego podobno wszyscy są przekonani... Już śmieje się z artykułów, które krążyły po internecie- napisał internauta, który zamierza zdemontować autentyczność miejskiej legendy.

Dom przy ulicy Ziemowita od kilkudziesięciu lat jest niezamieszkały. Od lat pada również ofiarą wandali, którzy go niszczą. Motyw związany z duchami pojawił się jeszcze w latach 50-tych gdy mieszkająca tam żona miejscowego szklarza narzekała na tajemnicze dźwięki. Starsi kruszwiczanie twierdzą, że w fundamentach domu wykorzystano fragmenty nagrobków pobliskiego żydowskiego cmentarza. 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz