Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz: Trzeba mówić o budowie S-10 przez całe nasze województwo

W środę wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z kujawsko-pomorskimi parlamentarzystami. Głównym celem spotkania było omówienia najważniejszych wyzwań rozwojowych, które stoją przed województwem.

 

Rozmowy dotyczyły głównie spraw związanych z infrastrukturą takich jak budowa dróg ekspresowych, potrzebnych inwestycjach kolejowych oraz drogach wodnych.

Wojewoda poinformował, iż wskazano potrzebę budowy drogi ekspresowej S-10, nie tylko na odcinku Bydgoszcz – Toruń, ale w całej linii wschód-zachód, przebiegającej przez kujawsko-pomorskie.

 - Trzeba mówić o budowie S-10 przez całe nasze województwo – wyjaśniał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Daje to nadzieje, na skuteczny lobbing, w sprawie budowy również odcinka Bydgoszcz – Nakło – Piła.

 Inne poruszane tematy to konieczność przywrócenia żeglowności na Wiśle - Jeżeli chodzi o drogi wodne to mówiliśmy o budowie kaskad od Warszawy do Gdańska

 Ważna zdaniem wojewody jest również modernizacja kolejowej magistrali węglowej, która przebiega przez Bydgoszcz i Inowrocław.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz