Wojewoda Bogdanowicz: Skala skrajnego ubóstwa obniżyła się

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podsumował wraz z kujawsko-pomorskim kuratorem oświaty Markiem Gralikiem pierwsze cztery miesiące funkcjonowania programu 500+. Wyniki są zadowalające.

 

Zdaniem wojewody nota skrajnego ubóstwa w Polsce znacznie spadła. Poprawiają się również prognozy demograficzne dla całego kraju, które były główną motywacją dla rządu Beaty Szydło aby wprowadzić program 500+.

-Ostatni raport Banku Światowego wskazuje obniżenie się progu skrajnego ubóstwa w Polsce-ocenił wojewoda.

Do 31 lipca na terenie kujawsko-pomorskiego złożono 153 tys i 769 wniosków o przyznanie świadczenia na dzieci. Do 18 sierpnia wypłacono z tego tytułu443 mln i 227 tysięcy złotych, średnio na 208,4 tys. dzieci miesięcznie.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu, rodzice otrzymują tak wysokie wsparcie ze strony rządowej – ocenił kurator oświaty Marek Gralik.

Zapowiedział on, że nie będzie to jedyne wsparcie na jakie mogą liczyć rodzice uczniów, bowiem od 2014 roku wdrażany jest program bezpłatnych podręczników, który swoją kumulację osiągnie w przyszłym roku.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz