Weekend możemy spędzić na Szlaku Piastowskim

Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania. 30 września – 2 października to weekend pod znakiem Szlaku Piastowskiego. W tych dniach będzie można posłuchać prelekcji, wziąć udział w grze terenowej i zwiedzić obiekty Szlaku Piastowskiego.

 

 

Inowrocław zaczyna świętować w piątek, 30 września o godz. 11. Tego dnia będzie można obejrzeć wystawę pn. „Atrakcje Szlaku Piastowskiego” w holu Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu oraz posłuchać prelekcji Bogdana Wojtkowiaka – emerytowanego nauczyciela historii, przewodnika i zasłużonego działacza PTTK w Inowrocławiu. W piątek o godz. 18.30 odbędzie się zwiedzanie inowrocławskiej fary (Parafia Św. Mikołaja). Grupę poprowadzi ks. Romuald Drążkowski.

W sobotę ogodz. 11.00 Edmund Mikołajczak będzie oprowadzał zainteresowanych po Bazylice Mniejszej im. Najświętszej Marii Panny. W sobotę w godz. 9 – 13, InLOT będzie nagradzał osoby, które przyjdą z prawidłowo rozwiązanymi questami z gry terenowej Tropem Piastów (grę można kupić w informacji turystycznej przy ul. Królowej Jadwigi 3). Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna została koordynatorem Szlaku Piastowskiego w województwie kujawsko-pomorskim. Działa we współpracy z Urzędem Marszałkowskim naszego województwa, koordynatorem wielkopolskiej części szlaku oraz samorządami i administratorami obiektów Szlaku Piastowskiego. Weekend na Szlaku Piastowskim to pierwsza w historii impreza organizowana na całym szlaku turystycznym. InLOT przyłączył się do organizacji wydarzenia i pozyskał 13 miast partnerskich z województwa kujawsko-pomorskiego.

- Oprócz pomocy w organizacji Święta Szlaku Piastowskiego, regularnie uczestniczymy w zebraniachRad Programowo-Naukowych ds. Szlaku Piastowskiego. Przedstawiliśmy już plan promocji i koordynacji Szlaku Piastowskiego, zbieramy informacje dot. dostępności obiektów szlaku dla turystów.

Wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego chcemy wypromować Szlak Piastowski jako produkt turystyczny – mówi Adriana Herrmann, dyrektor InLOTu. Harmonogram wydarzenia dostępny jest tutaj: http://www.szlakpiastowski.pl/aktualnosci/46- weekend-na-szlaku-piastowskim. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem marszałków województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz