Służby podjęły wspólne działania w sprawie afrykańskiego pomoru świń

Policja oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Inowrocławiu kontrolowali przewożoną na teren powiatu inowrocławskiego trzodę chlewną. Są to kolejne działania, które mają wyeliminować ryzyko pojawienia się ognisk afrykańskiego pomoru świń.

 

Działania służb wynikają z przypadków pojawienia się na terenie Polski ognisk afrykańskiego pomoru świń. Policjanci wydziału ruchu drogowego inowrocławskiej komendy podczas  wspólnej służby z pracownikami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Inowrocławiu kontrolując pojazdy przewożące trzodę chlewna  i  wymagane dokumenty stwierdzili uchybienia.

Mundurowi ujawnili, iż jeden z kontrolowanych pojazdów był w złym stanie technicznym i nie nadawał się do przewozu zwierząt.  Policjanci zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny pojazdu i ukarali go mandatem karnym. Z kolei służby weterynarii stwierdziły drobne uchybienia w wymaganej dokumentacji.

Czytaj więcej:

http://kurierkruszwicki.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=470:sejmik-wojewodztwa-zajal-sie-utylizowaniem-zakazonych-swin&Itemid=435

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz