Spotkali się z rodziną Hansa Gierke w Polanowicach [ZDJĘCIA]

Walter oraz Jurgen Gierke odwiedzili Polanowice. Była to okazja do spotkania się z członkami Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego.

 

Członkowie Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego wraz z regionalistą Józefem Siejem oraz Państwem Szymańskich i radnym Stefanem Lewandowskim spotkali się w Polanowicach z przedstawicielami znanej na Kujawach rodziny Gierke.

-Polanowice są w obszarze zainteresowania naszego stowarzyszenia od ponad roku gdy udało się nam wraz z Stowarzyszeniem Praktyków Kultury zorganizować grę terenową. Dzisiejsze spotkanie zainicjowała Paulina Kaczmarek, która do naszego stowarzyszenia dołączyła w ubiegłym roku-informuje zarząd Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego.

Do Polanowic przyjechali bratankowie Hansa Gierke-Jurgen oraz Walter Gierke. Podczas spotkania przedstawili cenne informacje o swojej rodzinie, które wkrótce Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne opublikuje na swojej stronie internetowej. Stowarzyszenie wraz z sołectwem zaplanowało szereg projektów mających na celu upamiętnienie Hansa Jana Gierke zwanego również "kujawskim Schindlerem".

Zobacz galerię zdjęć:

 Galeria

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz