Rozłam w Społecznej Liście Samorządowej: Powstaje nowy klub

W Radzie Miejskiej powstał nowy klub. Tym razem kosztem Społecznej Listy Samorządowej.

 

 

 

Społeczna Lista Samorządowa w wyborach 2014 zdobyła pięć mandatów i dzięki temu uzyskała sporą zdolność do stworzenia koalicji większościowej. Teraz jej los jest pod znakiem zapytania bowiem szeregi ugrupowania opuszczają Adam Molenda  i Artur Grobelski. Obaj radni są również wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej. Funkcję tą uzyskali w ramach koalicji SLS z innymi ugrupowaniami. 

-Jest to prawda. Złożyliśmy rezygnację z klubu Społecznej Listy Samorządowej-wyjaśnił w rozmowie z naszym serwisem Adam Molenda.

Taką informację potwierdził również Artur Grobelski. Wiceprzewodniczący ujawnił także nazwę nowego klubu.

-Złożyliśmy rezygnację z Społecznej Listy Samorządowej. Nowy klub już powstał. Nazywamy się Kruszwiczanie. Do klubu dołączyła również Ilona Dybicz-przekazał radny Artur Grobelski.

Na razie nie wiadomo jakie założenia zamierza prezentować nowy klub. Radny Artur Grobelski poinformował, że w wolnej chwili przekaże na ten temat więcej szczegółów.

O rozłamie w Społecznej Liście Samorządowej mówiono już od dawna.Obecnie klub związany z burmistrzem liczyć będzie trzech radnych, a w jego szeregach pozostanie Halina Bogdanowicz, Grzegorz Pawlak i Jarosław Kaczmarek. Z matematycznego punktu widzenia odejście dwóch radnych z SLS nie musi wpłynąć na losy koalicji.

Kilka tygodni temu pojawiły się również teorie o powstaniu ugrupowania Niezależnych. Nowe koło miało pozyskać radnych, którzy zdobyli mandat jako kandydaci Niezależnej Listy Samorządowej. Takich informacji jednak nie udało się do końca potwierdzić. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz