Pod Malwami odbędzie się promocja książki poetyckiej Teresy Brauer

Znana w środowisku kruszwickim Teresa Brauer wydała własną książkę poetycką. Dziś odbędzie się spotkanie z jej udziałem.

 

O 18:00 w Kawiarni-Restauracji pod Malwami odbędzie się promocja książki poetyckiej "We mnie". Autorem publikacji jest kruszwiczanka Teresa Brauer. Spotkanie jest organizowane w ramach Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń. 

Teresa Brauer urodziła się i mieszka w Kruszwicy.Z wykształcenia jest bibliotekoznawcą. Jako starszy kustosz ponad 30 lat była dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy. Obecnie jest na emeryturze.

W uznaniu za pracę zawodową i działalność na rzecz rozwoju kultury w 1983 roku odznaczona została odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" przyznaną przez Ministra Kultury.

W roku 1987 otrzymała "Srebrny Krzyż Zasługi", a w 2003 roku wpisana została do "Księgi Zasłużonych dla Gminy Kruszwica". Brała udział w licznych konkursach poetyckich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Konkurs poetycki "O laur Klemensa Janickiego" organizowany w 2000 roku przez Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu przyniósł jej wyróżnienie oraz nagrodę specjalną od Stowarzyszenia Ekologicznego i rzeźbę "Skrzydlatą Muzę". W 1999 roku podczas XI OLSP uzyskała I miejsce w "Konkursie Jednego Wiersza", III miejsce w XI edycji ogólnopolskiego konkursu  poetyckiego "Prezentacje Ekologiczne" Barcin 2010, wyróżnienie w XXIII edycji OLSP w 2011 roku, III miejsce w konkursie "Prezentacje Ekologiczne" w 2012 roku, a w 2013 w tymże konkursie otrzymała wyróżnienie.

W konkursie na fraszkę organizowany w ramach OLSP 2010 roku otrzymała I nagrodę, w 2011 roku wyróżnienie, w 2013 roku II i III miejsce oraz wyróżnienie, w 2014 roku II miejsce i wyróżnienie oraz w 2015 roku II nagrodę.

Obecny tomik "We mnie" zawiera wiersze o bardzo zróżnicowanej tematyce. 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz