O pomoc finansową można starać się do piątku

22 sierpnia burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak wprowadził zarządzenie nr 85/16. Dotyczy ono ustalenia terminu składania wniosków o dofinansowanie na zakup podręczników szkolnych.

 

 

 

Termin składania wniosku na rządowy program pomocy uczniów w 2016 roku- "Wyprawka szkolna" minie w najbliższy piątek- 9 września. Program pomocy dotyczy zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych.

Rządowy Program Wyprawka Szkolna w roku szkolnym 2016/2017 to blisko 24 miliony złotych. Celem przyjętego programu jest wyrównywanie w szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników. Rada Ministrów przyjęła uchwałę i rozporządzenie w tej sprawie, które weszły w życie 19 lipca 2016 roku.

Wykonanie zarządzenia powierzono już dyrektorom szkół mających swą siedzibę na terenie gminy Kruszwica.Zarządzenie weszło w życie z dniem jego podpisania tj. 22 sierpnia.

Czytaj więcej:

http://kurierkruszwicki.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=475:wyprawka-szkolna-2016-2017-zobacz-szczegoly-programu

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz