"We mnie" Teresy Brauer pod Malwami [VIDEO+ZDJĘCIA]

Kruszwiczanka Teresa Brauer wydała książkę poetycką "We mnie". Wczoraj odbyło się spotkanie z jej udziałem w ramach tegorocznych Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń.

 

Teresa Brauer urodziła się i mieszka w Kruszwicy.Z wykształcenia jest bibliotekoznawcą. Jako starszy kustosz ponad 30 lat była dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy. Obecnie jest na emeryturze.

 

{youtube}v=cSgayjlo9o0{/youtube}

W uznaniu za pracę zawodową i działalność na rzecz rozwoju kultury w 1983 roku odznaczona została odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" przyznaną przez Ministra Kultury.

{youtube}v=KQbc5-LHdHY{/youtube}

W roku 1987 otrzymała "Srebrny Krzyż Zasługi", a w 2003 roku wpisana została do "Księgi Zasłużonych dla Gminy Kruszwica". Brała udział w licznych konkursach poetyckich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Konkurs poetycki "O laur Klemensa Janickiego" organizowany w 2000 roku przez Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu przyniósł jej wyróżnienie oraz nagrodę specjalną od Stowarzyszenia Ekologicznego i rzeźbę "Skrzydlatą Muzę". W 1999 roku podczas XI OLSP uzyskała I miejsce w "Konkursie Jednego Wiersza", III miejsce w XI edycji ogólnopolskiego konkursu  poetyckiego "Prezentacje Ekologiczne" Barcin 2010, wyróżnienie w XXIII edycji OLSP w 2011 roku, III miejsce w konkursie "Prezentacje Ekologiczne" w 2012 roku, a w 2013 w tymże konkursie otrzymała wyróżnienie.

{youtube}v=PPMjudZSw8w{/youtube}

W konkursie na fraszkę organizowany w ramach OLSP 2010 roku otrzymała I nagrodę, w 2011 roku wyróżnienie, w 2013 roku II i III miejsce oraz wyróżnienie, w 2014 roku II miejsce i wyróżnienie oraz w 2015 roku II nagrodę.

{youtube}v=C4mTuyMQOvE{/youtube}

Obecny tomik "We mnie" zawiera wiersze o bardzo zróżnicowanej tematyce. 

Galeria dostępna tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz