Ministerstwo Sportu dołoży się do boiska na Zagoplu

Gmina Kruszwica otrzyma dofinansowanie na boisko wielofunkcyjne w ramach środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Taką informację udało się nam uzyskać dzisiaj rano.

 

 

 

Budowa boiska wielofunkcyjnego na Osiedlu Zagople w Kruszwicy otrzyma wsparcie od Ministra Sportu i Turystyki. W ten sposób łatwiej będzie zrealizować obiecaną społeczeństwu inwestycję.

-W ramach planowanej inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 1 zbudowany zostanie zespół boisk sportowych, w skład którego wchodzi boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20x40 m, boisko do koszykówki o  wymiarach 14x22 m, boisko do siatkówki o wymiarach 9x18 m, a także kort tenisowy o wymiarach 10,97x23,77 m-informują kruszwiccy urzędnicy.

To jednak nie wszystkie zaplanowane atrakcje w ramach wielofunkcyjnego boiska.

-Obiekt ma zostać wyposażony w w bieżnię okrężną 4-torową o długości 200 m, bieżnię prostą o długości 80 m, dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznię wzwyż, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, a także trybuny przenośne na 66 miejsc. Teren, na którym powstanie kompleks sportowy zostanie ogrodzony i oświetlony, wykonane zostanie także odwodnienie liniowe do płyty boiska z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej. W ramach inwestycji przewidziane zostało także  utwardzenie terenu kostką betonową jak również montaż piłko-chwytów-dowiadujmy się w miejskim urzędzie.

Start w konkursie ministerialnym był spowodowany przedłużającym się naborem wniosków w ramach środków unijnych. W kwietniu Urząd Miejski w Kruszwicy przystąpił do zmian w dokumentacji technicznej, aby spełniała wymogi tego konkursu, a pod koniec kwietnia złożyła odpowiedni wniosek. 

Całkowity koszt realizowanego zadania inwestycyjnego wyniesie 1.633.137,00 zł, natomiast wnioskowane środki z FRKF wyniosą 400.00,00 zł.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz