Kulisy manipulacji: Jaka jest prawda o inwestycji w Piaskach? [Komentarz]

Na jednej ze stron na Facebooku pojawił się wpis, który manipuluje informacjami na temat inwestycji w Piaskach. Z naszych informacji wynika, że  autor wpisu, na miejscu nie był, a wiedzę czerpał z nadesłanych zdjęć. Postanowiliśmy zatem odwiedzić Piaski i sprawdzić jak wygląda prawda na temat wyśmiewanej inwestycji. 

 

Sama przebudowa drogi jest konieczna bowiem potrzebne jest by uporządkować ruch na skrzyżowaniu. Przebudowana wyspa wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym pozwoli na bezpieczne poruszanie się pojazdów w obrębie skrzyżowania. Ponadto umożliwia bezpieczne pokonywanie jezdni przez pieszych. Zarzuty pojawiają się dopiero gdy spojrzymy na zdjęcia z wykonanych prac.

Przyglądając się inwestycji w Piaskach należy spojrzeć na parametry techniczne przebudowy. Szerokość chodnika wynosi 2 metry bezpośrednio przy jezdni. Zmniejsza się ona o pół metra w przypadku oddzieleniach ich pasem zieleni. Droga przed przebudową posiadała szerokość 5 metrów. W wyniku przebudowy zachowano te wymiary, a miejscami zrobiono poszerzenie nawierzchni do ponad sześciu metrów na łukach aby poprawić przejezdność.

W ramach inwestycji wykonano odrębny odcinek chodnika do placu zabaw z przekierowaniem ruchu pieszego poprzez wyspę, co ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi. Autor najwyraźniej nie dowiedział się również o dalszym przeznaczeniu furtki. Obecnie znajduje się ona obok poprowadzonego chodnika. Zostanie jednak niebawem przeniesiona co potwierdza Urząd Miejski w Kruszwicy. 

Nazywając "esem floresem"chodnik w Piaskach autor wpisu, nie sprawdził dokładnie jak wygląda wykonany projekt i jakie skutki czekają mieszkańców gdyby chodnik pozostawić w tym samym miejscu.  Patrząc w projekt jasno wynika, że poprowadzenie go wzdłuż jezdni było niemożliwe z uwagi na konieczność wykonania muldy odwadniającej jezdnię, natomiast oddalanie wymagałoby wycinki drzew stojących przy drodze. 

Sprawdziliśmy również zjazd, który znalazł się na zdjęciach zamieszczonych w internecie. Dotyczy on działki oznaczonej numerem 55/4. Podczas przebudowy drogi wykonano remont zjazdów istniejących oraz wykonano nowe, po to by skomunikować przyległe posesje z drogą gminną.Taki zabieg jest normalny gdy patrzymy na inwestycje pod względem długoterminowym.

Internetowy wpis nie ujął również całej prawdy na temat prezentowanej na zdjęciach inwestycji w Piaskach. Remont dróg przeprowadzono dokładnie do ostatniego zabudowania mieszkalnego. 

 

 

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz