Jerzy Łaganowski: Czy jestem odkrywcą?

Znany w lokalnym środowisku Jerzy Łaganowski od lat prowadzi stronę internetową Kroniki Inowrocławskie. Jest również poetą, regionalista, fotografem oraz popularyzatorem historii Inowrocławia i Kujaw. Na swoim blogu podjął tematykę bycia odkrywcą. Zobaczcie sami!

 

Traktuję to jako hobby i zarazem swoistą misję, jestem miłośnikiem Inowrocławia, jego historii, swoją wiedzę i pasję staram się wykorzystać do promocji swojej "Małej Ojczyzny".

Promocja służy jak wiadomo do budowania pozytywnego wizerunku,przyczynia się do rozwoju turystyki, a co za tym idzie do ogólnego rozwoju miasta i regionu, ten zaś daje wszystkim mieszkańcom lepsze perspektywy, a wielu ludziom pracę i to jest jedno z głównych zadań mojego bloga. 

Na blogu opublikowałem dotąd 951 postów, ponad 80 000 fotografii, ponad 1200 wierszy. Stosowanie tak zróżnicowanych środków wyrazu stanowi o oryginalności bloga, łączenie prozy, poezji, fotografii pozwala lepiej trafić do odbiorcy, przekazać więcej wrażeń i informacji. 

Blog zapoznaje odwiedzających z kalendarium najważniejszych wydarzeń na przestrzeni dziejów, zawiera teksty o historii Inowrocławia i okolic, promuję przy jego pomocy odbywające się wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy rozrywkowe, przekazuję relacje z nich, przedstawiam  najważniejsze zabytki i ich historię, pokazuję piękno regionu i przyrody na Kujawach, prezentuję inwestycje w mieście i okolicy, w tym te z wykorzystaniem funduszy unijnych, zebrałem też i opublikowałem na nim mały słownik gwary kujawskiej, raz po raz piszę również teksty przypominając dawny język gwarowy używany na Kujawach, przypominam  dawne zwyczaje i obrzędy naszego regionu, historyczne postaci, prezentuję pomysły i projekty na zwiększenie atrakcyjności turystycznej Inowrocławia i okolic.

Publikuję swojego bloga i fotografie przedstawiające Inowrocław i okolice, oraz wszystko co się tutaj dzieje na portalach społecznościowych:facebook, pinterest, Google+, twitter. Na swoim profilu „Kronikarz Jerzy” na Google+ osiągnąłem liczbę 5 386 000 odsłon ( na dzień 21.09.2016 r) i przynajmniej po kilkaset tysięcy odsłon na innych portalach.

Blog istnieje 5 lat, ale od dopiero od około 2,5 roku udostępniam go na szerszą skalę wykorzystując portale internetowe. Popularność bloga, a co za tym idzie promowanego regionu rośnie, przez ostatnie 1,5 roku na podanym profilu zanotowałem ponad 3 186 000 odsłon, progres jak widać jest wyraźny.Należy podkreślić, że jestem kompletnym amatorem, nie miałem wcześniej żadnego doświadczenia informatycznego, czy fotograficznego, bloga prowadzę hobbistycznie, a wszystkie fotografie, wiersze i teksty są autorskie.

Oprócz Inowrocławia promuję na blogu Kruszwicę, Pakość i jej Kalwarię Pakoską, Mogilno, Markowice, Kruszę Zamkową, Łojewo, zawitał na moje strony Biskupin,Trzemeszno, rzeka Noteć, jezioro Gopło, pojawiały się również foto- spacery z Bydgoszczy i Torunia.

Staram się stosować urozmaicony i ciekawy sposób promocji regionu poprzez jego historię, zabytki, piękno przyrody, zwyczaje, tradycje, ale i nowoczesność, ostatnio zrealizowane inwestycje łącząc to wszystko w interesujący sposób, podglądam również pomysły i projekty promocyjne stosowane w innych regionach i ciekawszymi staram się zainteresować mieszkańców Kujaw.

Współpracuję z wydziałami promocji i kultury miasta i gminy Inowrocław, KCK w Inowrocławiu, drużynami harcerskimi, spotykałem się niejednokrotnie z dziećmi w szkołach, z kuracjuszami , by zarazić ich swoją pasją, pokazać piękno kujawskiej krainy i przekazać jak najwięcej uczucia do tej ziemi, były tez wycieczki oprowadzane (gratisowo oczywiście) po mieście i okolicy. Myślę, że swoją działalnością przyczyniłem się do znacznej popularyzacji atrakcji turystycznych Inowrocławia i okolic, wśród odwiedzających mojego bloga są internauci z niemal wszystkich zakątków świata.

Wynotowałem sobie państwa tych ciekawych Inowrocławia i regionu, spójrzcie sami : USA, Francja, Rosja, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Hiszpania, Irlandia, Grecja, Chorwacja, Włochy, Austria, Portugalia, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Ukraina, Litwa, Macedonia, Belgia, Dania,Słowacja, Białoruś, Rumunia, Turcja, ale także Australia, Kanada, Brazylia, Argentyna, Chile, Indie, Nepal, Chiny, Japonia, Peru, Maroco, Bangladesz, Honkong, Kenia, Tajlandia, Algieria, Kamerun, Malezja,Irak, Cote d'Ivoire (Wybrzeże Kości Słoniowej), Filipiny, Dominikana, Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Mauritius......uff, chyba większość wymieniłem.

Wygląda na to, że mój blog doskonale się wpisuje w temat konkursu „odkrywca”, poprzez swoje publikacje w internecie odkrywam  nasz region dla turystów z Polski i świata.

Czytaj więcej

http://kronikiinowroclawskie.blogspot.nl/2016/09/czy-jestem-odkrywca.html?spref=fb

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz