Wojtyszki 2016: Raport z kontroli w schronisku

Tegoroczna kontrola w schronisku w Wojtyszkach przyniosła pozytywną opinię komisji z Kruszwicy.  Z raportu wynika, że wiele rzeczy uległo zmianie na lepsze.

 

Choć w przestrzeni internetowej pojawiają się krytyczne głosy na temat schroniska w Wojtyszkach, ostatnia kontrola dokonana przez kruszwickich urzędników nie potwierdziła w nim nieprawidłowości. Co więcej zwierzęta z Kruszwicy są otoczone dość dobrą opieką.

-Podczas kontroli dokonano sprawdzenia zwierząt przebywających w schronisku z Kruszwicy ze zdjęciami i odczytem czipów. Łącznie kontroli poddano 21 zwierząt. Stan zwierząt jest zgodny z dokumentacją. Psy przebywają w specjalnym sektorze dla gminy Kruszwica-podkreśla Jerzy Ostrowski, który wziął udział w kontroli schroniska. 

Ponadto kontrola schroniska wykazała, że warunki w jakich przebywają zwierzęta są dobre, a one same są zadowalającej kondycji oraz posiadają zacienione budy i stały dostęp do wody. W ostatnim czasie udało się również podpisać umowę adopcyjną w sprawie psa złapanego w kwietniu bieżącego roku na terenie naszej gminy.

W komisji odwiedzającej schronisko wzięli udział również Stefan Lewandowski i Ryszard Kaczmarek. 

Zobacz galerię:

https://www.facebook.com/Kruszwica/photos/?tab=album&album_id=1082374831798642

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz