Wakacje z Astrobazą w Kruszwicy

W okresie letnim nie spadło zainteresowanie działalnością Astrobazy. W Kruszwicy gościły dzieci z pobliskich wsi oraz różnych stron Polski.

 

 

Astrobazę odwiedziły dzieci uczestniczące w półkoloniach zorganizowanych przez Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą w Kruszwicy,  ze stowarzyszenia Piast- Kołodziej z Piask oraz z biblioteki w Polanowicach. Chętnie przychodzili również mieszkańcy gminy.

Podczas spotkań nie tylko zwiedzano obiekt, poznawano budowę i zasady działania teleskopów, ale także prowadzono obserwacje Słońca, Księżyca oraz obiektów z katalogu Messiera i NGC. Dzieci brały udział w konkursach plastycznych i wiedzowych.

-Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiła imponująca kolekcja zdjęć wykonana na profesjonalnym sprzęcie znajdującym się w obiekcie. Pasjonaci astronomii wyszli także poza mury obiektu. Stanowisko Astrobazy można było zobaczyć podczas Kujawskich Nowalijek. Cieszyło się ono ogromną popularnością. Każdy mógł samodzielnie prowadzić  obserwację Słońca. Przeprowadzono tam także  konkurs plastyczny dla najmłodszych  pn. " Kosmiczne Nowalijki"-informują koordynatorzy Astrobazy Ilona Dybicz i Magdalena Musiałowska.

W konkursie plastycznym wzięło udział 50 dzieci. Komisja konkursowa wyłoniła grupę 12 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych do 6 lat i powyżej. Wszystkie dzieci otrzymały gadżety promujące Kruszwicę, a laureaci drobne upominki. Uczniowie koła astronomicznego pod opieką koordynatora Ilony Dybicz wyjaśniali tajniki astronomii oraz służyli pomocą przy obsłudze 5 teleskopów. 

Kolejne spotkanie z astronomią, możliwość obserwacji Słońca przez teleskopy oraz zabawa w budowanie owocowego Układu Słonecznego już podczas imprezy Lato w Parku. 

Galeria

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz