Koniec wakacji i czas powrotów do domów

Przed nami ostatni weekend letniego wypoczynku, a tym samym wzmożony ruch na drogach związany z powrotami do domów. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci.

 

W dniach 26-28.08.2016r. mundurowi na terenie powiatu inowrocławskiego wezmą udział w działaniach pn. ”Ostatni weekend wakacji”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Szczególną uwagę policjanci będą zwracali na prędkość, nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych, wymuszania pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Ponadto  uwaga  funkcjonariuszy skierowana będzie na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz sposób przewożenia dzieci.

Trzeba pamiętać, że do powrotu z wakacji każdy kierowca powinien dobrze się przygotować, by odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo bliskich. Należy wcześniej zaplanować trasę podróży i sprawdzić stan techniczny pojazdu. Za kierownicę nie wolno wsiadać pod wpływem alkoholu, czy na tzw. „kacu”. Również pasażerowie powinni pamiętać o zapinaniu pasów, a dzieci muszą być przewożone w przeznaczonych do tego celu fotelikach samochodowych.

Rozwaga i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego może uchronić od nieszczęśliwego wypadku i o tym należy pamiętać!

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz