Bartosz Krajniak: Będzie pomoc dla pogorzelców z Karczyna

Rodzina, która ucierpiała w pożarze domu w Karczynie otrzyma pomoc od gminy Kruszwica.  Sytuacja jest poważna ponieważ pogorzelcy żyją z alimentów oraz niewielkiej pensji.

 

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. Pożar wybuchł w pokoju zamieszkanym przez dwóch braci w wieku 51 i 49 lat. Obaj byli pijani. Mieli po 2,74 i 3,38 promila alkoholu w organizmie.

W mieszkaniu oprócz wspomnianych braci mieszka również Pani Anita oraz troje dzieci.  W wyniesieniu dzieci pomagali jej sąsiedzi. Kobieta ma trudną sytuację życiową. Jedynymi środkami z których żyje są alimenty oraz niewielka pensja jej partnera. 

Jak udało się nam dowiedzieć gmina Kruszwica zaoferowała pomoc pogorzelcom.

-Do niedzieli poszkodowani zamieszkają u rodziny. Potem w naszym hoteliku dostaną dwa pokoje z łazienką. Będą tutaj do czasu zakończenia remontu ich mieszkania-tłumaczy wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak.

Każdy kto chce pomóc rodzinie może przynosić dary do Urzędu Miejskiego w Kruszwicy. Przydadzą się przybory szkolne, ubranka dla dzieci oraz plecaki. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz