Zbliża się wynik konkursu na dyrektora Zespołu Szkół nr 1

Z końcem czerwca ogłoszony został konkurs na dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kruszwicy. Okazuje się jednak, że zainteresowanych objęciem funkcji dyrektora nie było dużo.

 

Wprowadzona kilka miesięcy temu uchwała, połączyła placówki na Zagoplu w Zespół Szkół nr 1 w Kruszwicy. Taki organ powstał z połączenia Przedszkola Samorządowego nr 1 "Nad Gopłem", Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika. Oficjalnie Zespół Szkół nr 1 ruszy 1 września wraz z początkiem roku szkolnego.

Uchwała wymaga jednak zmian kadrowych. W tym celu dyrektorzy placówek na Zagoplu zostali odwołani ze swoich dotychczasowych funkcji. Dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Kruszwicy może bowiem zostać osoba wybrana w konkursie. Po objęciu stanowiska wybrana w konkursie osoba będzie mogła w każdej placówce powołać swojego wicedyrektora.

Jak udało się nam dowiedzieć konkurs nie cieszył się specjalną popularnością. Przed komisją  konkursową stanęły zaledwie dwie osoby, które pełniły już funkcję dyrektorskie w placówkach wchodzących w skład obecnego ZS nr 1. Jedna z nich otrzymała już rekomendację komisji. Ostateczny głos należy jednak do organu prowadzącego. Na wyniki przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz