Tak skończyli przemytnicy. Zobacz video z zatrzymania przestępców [VIDEO]

Kryminalni z Inowrocławia doprowadzili do zatrzymania grupy przestępczej pod Kruszwicą. Cudzoziemcy odpowiedzą za przemyt blisko półtorej tony tytoniu.

 

 

 

Grupa przestępcza wpadła w poniedziałek w jednej z podkruszwickich miejscowości. Policjanci uzyskali informację o "magazynie" nielegalnego towaru i wkroczyli na teren wskazanej przez informatora posesji. 

{youtube}v=vh-CY4Y2-K0{/youtube}

-Podejrzenia potwierdziły się, bo mundurowi znaleźli ogromne ilości krajanki tytoniowej poddawanej obróbce suszenia, ale też zapakowanej już w worki. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie półtorej tony towaru, maszyny do suszenia i krojenia tytoniu oraz setki worków do pakowania. 

Mundurowi zarekwirowali także sporą gotówkę, którą mężczyźni mieli przy sobie. To między innymi 3 tysiące dolarów-informuje asp. szt. Izabella Drobniecka. Zabezpieczone mienie przejęli funkcjonariusze Izby Celnej w Toruniu. Wartość rynkowa tytoniu to 750 tysięcy złotych. Sprawcy narazili Skarb Państwa na ponad milion złotych strat.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji podczas akcji zatrzymano sześciu cudzoziemców w wieku od 28 do 45 lat. Wszyscy zdążyli usłyszeć zarzuty polegające na przemycie tytoniu. Na razie czeka ich areszt trwający 2 miesiące. Mężczyznom grozi również kara więzienia do 6 lat.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz