Rynek w Kruszwicy ożyje: Będzie kurtyna wodna i ogródek piwny

Z początkiem lipca rozpoczął się okres wakacyjny. To czas w którym Kruszwicę ma szansę odwiedzić sporo turystów. W tym roku przybędzie atrakcji i udogodnień dla mieszkańców. 

 

 

 

Na rynku powstanie ogródek piwny a także kurtyna wodna. Taką informację przekazał kilka dni temu Urząd Miejski w Kruszwicy. O konieczności wprowadzenia dodatkowych atrakcji na rynku mówiło się w przestrzeni internetowej od dawna. Okazuje się, że kilka dni temu rozpoczął się montaż ogródka piwnego, którego właścicielem są Państwo Tabaczyńscy znani również z prowadzenia Kawiarni-Restauracji pod Malwami oraz letniego baru na plaży "Cypel". Inwestorzy, miejsce na rynku zajęli pod wycofaniu się jednego ze zwycięzców przetargu na ogródek piwny.

-W lutym 2015 roku został ogłoszony przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat,  części działki nr 186  o powierzchni 253 m2,  położonej w Kruszwicy   (obręb 2)  na płycie Rynku , z przeznaczeniem na usytuowanie letniego ogródka  „wiedeńskiego”-czytamy w przekazanej przez urzędników informacji.

Okazuje się, że w czerwcu 2015 roku wyłoniono dzierżawcę, który uzyskał warunki zabudowy uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem zabytków, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. 

-W czerwcu 2016 roku dzierżawca z przyczyn administracyjno-finansowych rozwiązał umowę. W związku z tym teren został wydzierżawiony nowemu podmiotowi na okres 3 miesięcy-informuje Joanna Dzikowska z kruszwickiego urzędu.

Ogródek piwny to nie jedyna atrakcja jaka czeka na kruszwiczan. Na rynku ma zostać zamontowana również kurtyna wodna.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz