Radosław Roszak: Lato to czas wytężonej pracy dla harcerzy [RELACJA]

W tym roku druhowie z Hufca ZHP Inowrocław z drużyn:Wiatraki z Jaksic, Ogniki i Płomienne Ogniki z Jaksic, Kamienie ze  Sławęcinka, Żółte Strzały - Szkoła  Podstawowa nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kruszwicy, Maki i Wędrowcy z  Inowrocławia, 49 DSH z Bachorc gościli w ,, Krówce Leśnej"nad jeziorem Stoczek 15 km od Koronowa.

 

 

 

Zuchy czas spędzały w indiańskim klimacie, gdzie najważniejszym zadaniem było złapanie bizona. Podczas ośmiodniowego obozy druhowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie kończącego się roku harcerskiego, uczestniczyć w wyzwaniach sprawnościowych, a także przeszkolić się z udzielania pierwszej pomocy. Wśród wielu atrakcji przewidzianych dla uczestników warto wspomnieć o spływie kajakowym, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, sprawdził tężyznę fizyczną i pozwolił zrelaksować się po trudach uczniowskiego życia. Wolny czas można było spędzić na piaszczystej plaży nieopodal obozowiska i zażyć kąpieli pod okiem ratownika.

Wiele uśmiechu na twarzach harcerzy wywoływały nocne wyprawy do lasu poprzedzone budową szałasów i zwiadem terenowym. Obozowicze wykonali szlaban i warownie, w której służbę pełnili wyznaczeni harcerze. Wieczór harcerze spędzali przy cieple ogniska, akompaniamencie gitary i radosnym śpiewie. Obozowicze zgodnie twierdzą, że był to ich najlepszy obóz. 

Nad obozem czuwała druhna Bernadeta Kołodziejska wraz z wykwalifikowana kadrą w składzie: Monika Ławińska, Sylwia Skowrońska, Marta Polewska, Iza Ratajczyk, Agnieszka Kąkolewska oraz Radosław Roszak. Za sprawność funkcjonowania obozu i utrzymanie w nim porządku odpowiadał druh Jakub Ratajczyk. Obóz częściowo został sfinansowany z dotacji z Urzędu Gminy Inowrocław, która wzbogaciła atrakcyjność harcerskiego wypoczynku.

Zdjęcia:

 https://www.facebook.com/Kruszwica/photos/?tab=album&album_id=1078374045532054

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz