Podczas Nowalijek nie zabraknie degustacji kulinarnych

Tegoroczne Kujawskie Nowalijki to również jarmark produktów regionalnych. Swoje produkty zaprezentuje Spiżarnia Kujawsko-Pomorska.

 

 

 

Podczas imprezy odbędzie się „KULINARNA ÓSEMKA – Gęś Biała Kołudzka” turniej dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Na Wzgórzu Zamkowym stanie osiem stanowisk, przy których trzyosobowe zespoły od godz. 10.00 przez ponad 2 godziny będą gotowały na żywo potrawy z gęsi.

Ponadto odbędzie się konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Nowalijki samo zdrowie”,  który w tym roku został podzielony na 4 kategorie tj. nowalijkowa przystawka, danie fit, sernik oraz na najciekawsze stoisko.

O godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy na pokaz kulinarny wraz z degustacjami i konkursami z nagrodami, który zorganizuje Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi.

Od godz. 15.00 pokaz kulinarny przeprowadzi Jan Kuroń, kucharz z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w Polsce i za granicą. Przeprowadził wiele pokazów kulinarnych oraz warsztatów gotowania. Od ponad 5 lat jest nieprzerwanie aktywny w polskich mediach - TV, radio, prasa i Internet.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz