Plantacja konopi pod Kruszwicą. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy namierzyli nielegalną uprawę konopi. Na nieużytkach rolnych ktoś doglądał roślin. Policjanci zatrzymali na razie trzy osoby.

 

 

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, z której wynikało, że w okolicach Kruszwicy może być plantacja konopi.

Wczoraj (25.07.2016r.) wieczorem obserwowali nieużytki rolne w okolicach Noteci. Z uwagi na truny teren, do którego dostęp możliwy był dopiero po pokonaniu rzeki, do działań włączyli się policjanci sekcji antyterrorystycznej i miejscowi kryminalni. Jak wynikało z obserwacji nieużytków, konopie rosły w ok. czterech miejscach, w bliskiej odległości od siebie. Z szacunków wynikało, że może tam być ok. 100 krzaków konopi.

W pewnym momencie na miejsce to przybyło trzech mężczyzn. Z obserwacji policjantów wynikało, że mogą to być „plantatorzy”. Dwóch z nich, po krótkim pościgu, zostało zatrzymanych. Trzeci mężczyzna, prawdopodobnie słysząc, że jego kompani są zatrzymywani wsiadł w daewoo lanosa i ruszył. W jego kierunku ruszyli policjanci, wzywali kierowcę do zatrzymania. Mieli na sobie kamizelki taktyczne z napisem „policja”. To jednak nie zatrzymało mężczyzny, który ruszył na policjantów, praktycznie chcąc ich staranować. Funkcjonariusze, w celu powstrzymania tego ataku, użyli broni służbowej, strzelając w kierunku auta. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że ma ranę postrzałową. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i  wezwali pogotowie, które przewiozło 28-latka do szpitala. Mężczyzna był operowany. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora.

Podczas przeszukania mieszkania 28-latka, który próbował staranować funkcjonariuszy, policjanci zabezpieczyli 6 szt. roślin konopi, ponad 150g suszu i przedmioty świadczące o nielegalnym procederze uprawy konopi.

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 28 i 20 lat. Na miejscu trwają czynności związane z zabezpieczaniem krzaków konopi.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz