Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne: Zaczynamy rejestrować wspomnienia mieszkańców Kruszwicy

Rusza projekt Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego dotyczący rejestrowania wspomnień mieszkańców Kruszwicy. Filmy z udziałem zaproszonych do projektu będzie można oglądać na kanale YT NTH.

 

 

 

 

Projekt ma na celu upamiętnienie ulotnych wspomnień i relacji ustnych. Do  tej pory wszelkie spotkania stowarzyszenia były rejestrowane w formie audio. Teraz czas na filmy.

-Zdecydowaliśmy, że rejestrowanie obrazu połączonego z dźwiękiem będzie ciekawsze dla naszych odbiorców. Oprócz tego planujemy stworzyć obszerne materiały w formie filmów dokumentalnych-podkreśla zarząd.

Materiały filmowe stowarzyszenia można obserwować na  kanale Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego.  Pierwsze spotkanie zostało zorganizowane w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy. Doszło wówczas do spotkania córki Henryka Makowskiego właściciela winiarni z zarządem stowarzyszenia i burmistrzem Kruszwicy Dariuszem Witczakiem. Celem głównym spotkania było omówienie spraw związanych z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej Makowskiemu. 

{youtube}v=84kvxfmVSL8&feature=youtu.be{/youtube}

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz