Młodzieżowy Zespół doradczy ma za sobą pierwsze spotkanie

27 czerwca w  Urzędzie Miejskim w Kruszwicy odbyło się uroczyste posiedzenie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Burmistrza Kruszwicy. Członkowie zespołu odebrali akty powołania z rąk Burmistrza Dariusza Witczaka. Na posiedzeniu byli obecni również Zastępca Burmistrza Kruszwicy Bartosz Krajniak oraz Joanna Dzikowska koordynator zespołu i pracownik Urzędu Miejskiego w Kruszwicy.

 

Mimo tego, że do udziału w tym projekcie zaproszono wszystkie szkoły ponadgimnazjalne znajdujące się na terenie gminy, w skład zespołu będą wchodzili wyłącznie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kruszwicy. „Chcieliśmy, aby w skład Zespołu wchodzili uczniowie reprezentujący młodzież ze wszystkich trzech szkół ponadgimnazjalnych. Niestety Starostwo Powiatowe nie wyraziło zgody na współpracę gminy z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach.” – wyjaśnia Bartosz Krajniak Zastępca Burmistrza Kruszwicy.

 31 maja w Liceum Ogólnokształcącym w Kruszwicy odbyły się wybory, w wyniku których wyłoniono 5 członków młodzieżowego zespołu: Lucynę Dąbrowską, Weronikę Dybicz, Pamelę Burak, Kamila Jeśmana oraz Justynę Prus. Podczas pierwszego posiedzenia członkowie wybrali spośród siebie prezydium. Przewodniczącym Zespołu został Kamil Jeśman, Zastępcą Przewodniczącego – Lucyna Dąbrowska, a Sekretarzem Zespołu – Pamela Burak.

 Zakres zadań zespołu określa Zarządzenie Burmistrza Kruszwicy z dnia 19 maja 2016 roku. „Regulamin pracy zespołu jest bardzo elastyczny, co otwiera wiele możliwości. To, jak zostaną one wykorzystane będzie zależeć od aktywności młodzieży.”– podkreśla Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak

 Inwestycje w mieście oraz zakończenie wakacji - to pierwsze tematy, które omówiono z Młodzieżowym Zespołem Doradczym. „Jedną z inwestycji, które chcemy przeprowadzić jest utworzenie miejsc aktywnego wypoczynku oraz rekreacji dla dzieci i młodzieży. Bardzo ważne aby projekt ten skonsultować z osobami, dla których jest on dedykowany.” – mówi Bartosz Krajniak. „Dotychczas zespół odbył dwa posiedzenia w czerwcu. Mimo trwających wakacji chcemy się spotykać również w okresie wolnym od nauki szkolnej.” – stwierdza przewodniczący Zespołu Kamil Jeśman

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz