Czy w Gople można się kąpać? Odpowiadamy internautom

Jezioro Gopło nie należy do najczystszych zbiorników wodnych. Mimo tego w ubiegłym roku inspektor sanitarny zezwolił na kąpiel w Gople.

 

Pojawiają się informacje o tym, że woda w Gople może być nieodpowiednia dla kąpieli. Taką informację przekazało kilku internautów, którzy skarżą się na dolegliwości żołądkowe po odbytych kąpielach w jeziorze.

W ubiegłym roku Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu po zapoznaniu się z wynikami badań laboratoryjnych próbek wody pobranych w ramach kontroli jakości z dwóch miejsc stwierdził przydatność wody do kąpieli.

Obszarem poddanym kontroli był wówczas półwysep Rzępowski: jego prawa jak i lewa strona. Są to miejsca, które kruszwiczanie do kąpieli wykorzystują najchętniej.

Tymczasem w tym roku badania zostały powtórzone również w okolicy "Cypla". 

-Wyniki badań są pozytywne w związku z tym nie ma najmniejszych obaw do zażywania kąpieli-podkreślił Urząd Miejski w Kruszwicy jednocześnie zaznaczając, że zgodnie z  prawem wodnym na terenie gminy jest jedno miejsce wykorzystywane do kąpieli. W pozostałych miejscach można się spodziewać znaków zakazu kąpieli.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz