Aktywnie spędzają wakacje

Młodzi kruszwiczanie uczestniczą w półkoloniach "Wodny Świat". Ostatnio odwiedzili ich również policjanci a spotkanie zorganizowano w stanicy Nadgoplańskiego WOPR.

 

Edukacja dotyczyła wypracowania bezpiecznych postaw nie tylko na wodzie, ale również na lądzie. Mundurowi rozmawiali z półkolonistami m.in. o bezpiecznym podróżowaniu autem i rowerem.

- Dzieci miały okazję podyskutować z policjantami o tym, jak należy przekraczać jezdnię i jakie zasady obowiązują na drodze pieszych, a jakie kierowców pojazdów. Ważnym elementem spotkania był również apel do półkolonistów, w jaki sposób i jakich przypadkach, trzeba informować służby ratownicze - mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka.

Policjanci asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. sztab. Jacek Piątkowski wyposażyli dzieci w szereg materiałów odblaskowych oraz edukacyjnych, które przydadzą im się nie tylko podczas wakacji. Podczas półkolonii uczestnicy mieli głównie zajęcia z Nadgoplańskimi WOPR-owcami, którzy uczyli ich pływania, pierwszej pomocy, samoobrony i podstaw ratownictwa wodnego.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz