Uczniowie odwiedzili Radziejów

Uczniowie klsy II wybrali się na wycieczkę do Radziejowa. Wyprawa zaowocowała odwiedzinami w Pogotowiu Ratunkowym i Komendzie Powiatowej Policji.

 

Ratownicy w składzie Przemysław Zawicki i Michał Korzycki omówili specjalistyczny sprzęt znajdujący się w karetkach, a także pokazali niektóe czynności podczas udzielania pierwszej pomocy. O nagłych wypadkach opowiedział natomiast ratownik Iwona Kusz. Uczniowie otrzymali naklejkę dzielnego pacjenta.

Zwiedzona została również Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie.St.asp Wojciech Sobiecki zapoznał uczniów z zawodem policjanta, a także opowiedział o sprzęcie dostępnym funkcjonariuszm. 

-Na początku dzieci udały się do stanowiska kierowania. Oficer dyżurny opowiedział w jaki sposób przyjmuje zgłoszenia oraz  jak kieruje załogami policyjnymi. Mieliśmy również okazję zobaczyć cele aresztu, a także pracownię kryminalistyczną, w której pobrano uczniom odciski palców. Przekazano uczniom również informacje na temat ciekawej a zarazem niebezpiecznej pracy pirotechnika.  Na koniec udzielono wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku w wakacje-przekazuje Małgorzata Zawicka.

Placówka dziękuje ratownikom i policjantom za poświęcony czas, a także Pani Magdalenie Cywińskiej-Grobelskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania z policjantami.

Galeria: https://www.facebook.com/Kruszwica/photos/?tab=album&album_id=1054082484627877

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz