Port Prasłowiański? Znamy pomysłodawcę inicjatywy lokalnej

W ubiegłym tygodniu poinformowaliśmy o postanowieniu w sprawie budowy portu w Kruszwicy. Dziś znamy inwestora i inicjatora tej inwestycji.

 

Z informacji udostępnionych przez Urząd Miejski w Kruszwicy wynika, że sprawa dotycząca budowy prasłowiańskiego portu "Mare Polonorum" parku edukacyjno-historycznego na działace o nr ewid. 1/8 oraz na części działki o nr ewid. 1/15 położonej w Kruszwicy zyskała już postanowienie Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Z jego treścią można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miejskiego.

Inicjatorem inwestycji jest Stowarzyszenie Nasz Region KUJAWIE, które 11 maja wydzierżawiło nieruchomość gruntową położona w Kruszwicy, na terenie dawnej strzelnicy z przeznaczeniem parku edukacyjno-historycznego.

-Ponadto stowarzyszenie złożyło do  Urzędu Miejskiego w Kruszwicy wnioski w sprawie wydania decyzji ustalających lokalizację inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na budowie prasłowiańskiego portu „MARE POLONORUM” – parku edukacyjno – historycznego-informuje Urząd Miejski w Kruszwicy.

Nasz Region KUJAWIE jest stowarzyszeniem z siedzibą w Inowrocławiu zarejestrowanym 28 kwietnia 2015 roku. Jego prezesem Jest Mariusz Nogalski.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz