Nawałnica przerwała koncert. Straty są poważne

Po bardzo udanym koncercie Dżemu i piątkowych występach nawałnica przerwała dalsze świętowanie. Szkody wyrządzone przez burzę  są bardzo poważne.

 

Powalone drzewa i połamane gałęzie, zniszczone auta , a nawet naderwany dach na jednej z kamienic przy rynku. To bilans wczorajszej nawałnicy, która przerwała w sposób totalny wczorajsze świętowanie. 

Kilkunastominutowa ulewa wraz z silnym wiatrem zdążyła połamać gałęzie na chodnikach i zniszczyć kilka aut w okolicy amfiteatru. Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się nikt kto chciał spokojnie świętować  tegoroczne Dni Kruszwicy.

Podczas sobotniego wydarzenia zorganizowano jedynie występ sekcji dzieci działających w CKiS Ziemowit  w Kruszwicy. Tą część udało się jeszcze uratować, jednak o wyjściu na scenę kabaretu Smile można było tylko pomarzyć. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań by impreza wypadła dobrze, jednak ze względów bezpieczeństwa lepiej było ją odwołać.

Podczas nawałnicy doszło również do przewrócenia się jednej z łodzi. "Ósemka" uderzyła w inne łodzie na Gople. Straty szacuje się nawet do 150 tysięcy złotych.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz