Wola Wapowska na Mistrzostwach Polski

Ochotnicza Straż Pożarna z Woli Wapowskiej odniosła sukces podczas Mistrzostw Polski. Wszystko za sprawą Kacpra Mazurczaka, który reprezentować będzie województwo podczas Mistrzostw Polski w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

 

W Bobrownikach odbyły się XXXIX wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.Wielki sukces w tych eliminacjach odniósł członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  OSP z Woli Wapowskiej Kacper Mazurczak. Kacper przygotowywał się do konkursu pod czujnym okiem prezesa OSP w Woli Wapowskiej druha Krzysztofa Wiśniewskiego. Młody strażak zdobył w tym konkursie II miejsce i będzie reprezentował woj. kujawsko- pomorskie na Mistrzostwach Polski w Supraślu- woj. podlaskie. Podczas konkursu uczestnicy odpowiadali na 40 pytań testowych a pięciu najlepszych na pytania ustne. 

Pytania obejmowały zagadnienia z bezpieczeństwa pożarowego, środków gaśniczych, praw i obowiązków strażaka, sprzętu pożarniczego, ratownictwa i historii pożarnictwa. 

-Gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów na szczeblu centralnym. Składamy także wielkie uznanie dla druha Krzysztofa Wiśniewskiego- przekazuje Zarząd OSP w Woli Wapowskiej.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz