Polscy Olimpijczycy odwiedzili Kruszwicę

Na zaproszenie Klubu Olimpijczyka Kruszwicę odwiedzili znani sportowcy. Jak przekazują organizatorzy było to spore wydarzenie sportowe.

 

Do Kruszwicy przybyli Marieta Gotfryd medalistka MŚ i ME olimpijka z Pekinu, Małgorzata Sobańska lekkoatletka olimpijka z Atlanty i Aten,  Marek Łbik kanadyjkarz medalista igrzysk w Seulu, Michał Jeliński wioślarz złoty medalista igrzysk w Pekinie i czterokrotny MŚ, Grzegorz Krejner kolarz torowy czterokrotny uczestnik igrzysk, Maciej Pałyszko młociarz uczestnik igrzysk w Sydney, Zdzisław Szubski kajakarz uczestnik igrzysk  w Moskwie, Mirosław Piesak para olimpijczyk w pływaniu czterokrotny medalista igrzysk, oraz Ediee Montanez para kajakarz z Puerto Rico. 

-Rozpoczęliśmy spotkaniami gości w szkołach naszej gminy. Później przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji, w której udział wzięły Gimnazja nr 1 i 2 z Kruszwicy ,Gimnazjum nr 3 z Bachorc, Gimnazjum Strzelno, oraz po raz pierwszy Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Racic. Ceremoniał Olimpijski przygotowali  uczniowie Gim. nr 1. Zawody dostarczyły zarówno uczestnikom jak i kibicom niesamowitych wrażeń . Niepokonane zarówno na arenie sportowej  jak i w dopingu okazało się Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika z kapitan Marietą Gotfryd-informuje Klub Olimpijczyka.

Na kolejnych miejscach uplasowały się: miejsce II Gimnazjum nr 3 Bachorce, miejsce III SP. Racice, miejsce IV Gimnazjum nr 2 Kruszwica i miejsce V Gimnazjum w Strzelnie.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

-Pragniemy podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Kruszwica Dariuszowi Witczakowi, Dyrektor CKiS Ziemowit Barbarze Biczkowskiej, Dyrektor Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego Halinie Stajszczak, radnej Ilonie Dybicz oraz Prezes ZNP w Kruszwicy Agnieszce Michalak za udzielone wsparcie i pomoc. Do zobaczenia na Olimpijskim Szlaku-dodają organizatorzy.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz