Patriotyczna Kruszwica komentuje sprawy związane z Trybunałem Konstytucyjnym

Mariusz Łęczycki reprezentujący Patriotyczną Kruszwicę komentuje próbę poruszenia spraw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym podczas sesji Rady Miejskiej.

 

 

 

Czytając artykuł o pomyśle wiceprzewodniczącego kruszwickiej Rady Miejskiej p. Artura Grobelskiego, ws. wydania stanowiska o uznawaniu nieopublikowanych wyroków TK, zadałem sobie pytanie:  "Czy takie stanowisko coś zmieni, czy przyczyni się do załagodzenia konfliktu?"Jak pokazują ostatnie tygodnie i miesiące, takie akty dokonywane przez jednostki samorządu terytorialnego nie przynoszą pozytywnego skutku. Spór wokół  Trybunału Konstytucyjnego jest sporem politycznym, który odbywa się  na szczeblu władz centralnych. Przenoszenie go na grunt samorządu  gminnego narusza zasadę neutralności i niezależności organów samorządu terytorialnego. Toczący się na naszych oczach spór nie jest sporem o ideę, o wartości, gdyż każda ze stron odmienia przez wszystkie przypadki frazy "demokracja", "państwo prawa".  Ich rozumienie w tym przypadku, to grunt czysto polityczny, w którym każdy uważa, że to on ma rację i nie myśli nawet o kompromisie. 

Dlatego uważam, iż Rada Miejska powinna kierować się daleko posuniętą neutralnością, ażeby nie utracić wizerunku organu samorządnego, który nie baczy na czysto partyjne rozgrywki, które mają miejsce w Warszawie, lecz działa w interesie mieszkańców gminy.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz