Jerzy Ulczyński podczas Biegu Piastowskiego [VIDEO]

Dwukrotny Olimpijczyk Jerzy Ulczyński  odwiedził Kruszwicę i Bieg Piastowski. Krótko przypomniał o swojej przygodzie z wioślarstwem.

 

Jerzy Ulczyński po raz pierwszy startował w 1966 roku na kruszwickim Gople. Wioślarz jest olimpijczykiem z Monachium 1972 i Montrealu 1976.

{youtube}v=a2KtPOyejZU&feature=youtu.be{/youtube}

Pierwszy sukces na arenie międzynarodowej zanotował w Mistrzostwach świata Juniorów w 1969 roku zdobywając brązowy medal w czwórce ze sternikiem. Na mistrzostwach Europy w roku 1971 był członkiem osady ósemek, która zajęła 10. miejsce. Na mistrzostwach Europy w roku 1973 wystartował w dwójce ze sternikiem (partnerami byli:Ryszard Kubiak (sternik), Grzegorz Stellak). Polska osada zajęła 6. miejsce.

Na mistrzostwach świata w roku 1975 był członkiem osady ósemek, która zajęła 10. miejsce. Na igrzyskach olimpijskich w 1972 roku w Monachium był członkiem osady ósemek (partnerami byli:Ryszard Giło, Marian Siejkowski, Krzysztof Marek, Jan Młodzikowski, Grzegorz Stellak, Marian Drażdźewski, Sławomir Maciejowski, Ryszard Kubiak (sternik)), która zajęła 6. miejsce. W 1976 roku w Montrealu wystartował w czwórce ze sternikiem (partnerami byli: Jerzy Broniec, Adam Tomasiak, Ryszard Burak, Włodzimierz Chmielewski (sternik)), która zajęła 8. miejsce.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz