W Kruszwicy realizowano międzynarodowy projekt

W Kruszwicy spotkała się grupa 35 młodych mieszkańców Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Turcji i Polski, by wspólnie zrealizować projekt pt. Once in a blue moon w ramach programu Erasmus+.

 

W projekcie miasto i gminę Kruszwica reprezentowali: Joanna Szymańska, Sylwia Kontowicz, Katarzyna Pieszak, Paulina Królikowska, Mateusz Ślusarek, Paweł Wawrzyniak, Inowrocław - Małgorzata Kończal i Kamil Kiliański.  

W ramach projektu odbywały się m.in. gry i zabawy integracyjne, rozmowy i dyskusje na tematy nurtujące młodzież, warsztaty edukacyjne. Odbyła się gra terenowa, podczas której nasi goście poznawali historię i zabytki Kruszwicy. Szczególnych emocji dostarczały wieczory narodowe, połączone z prezentacją zwyczajów i tradycji oraz degustacją regionalnych i lokalnych kulinarnych specjałów. 

Była okazja dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, rozwijać zainteresowania. - Udział w projekcie to świetna motywacja do nauki języka angielskiego - podkreślają uczestnicy projektu. 

- Cieszą nawiązane kontakty z organizacjami pozarządowymi z różnych krajów - podkreśla Dorota Pronobis, prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus z siedzibą w Kruszwicy, lidera projektu. - Liczymy na kontynuację naszej współpracy.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz